Wygląda na to, że polscy…

Wygląda na to, że polscy piloci latający w 23. BLT z Mińska Mazowieckiego, na MiG-29, mają fatalne morale nie mają zaufania do własnych maszyn.

(…) Piloci z bazy w Mińsku Mazowieckim mówili przedstawicielowi RPO, że rozważają decyzję o wcześniejszym odejściu ze służby lub przekwalifikowania się na inne typy samolotów. Z uwagi na stan techniczny liczących niemal 30 lat maszyn MiG-29 nie widzą perspektyw dalszej służby i liczą się z odejściem z wojska. Także w naszym materiale informowaliśmy o pilotach noszących się z zamiarem odejścia ze służby. Podobne zamiary potwierdzili piloci, z którymi kontaktowaliśmy się już po publikacji materiału.

Piloci powiedzieli przedstawicielowi RPO, że mimo wznowienia lotów, wciąż nie mają zaufania do stanu technicznego i sprawności samolotów „z uwagi na realizowany przez WZL2 system serwisowania i wymiany części zamiennych, które produkowane są w krajowych zakładach lotniczych systemem niemal rzemieślniczym”. Piloci zwrócili uwagę, że głównym powodem ich ograniczonego zaufania jest brak możliwości zakupu części lub remontu samolotów u producenta. Z ich doświadczenia wynika, że tylko stosowanie oryginalnych części zamiennych lub serwisowanie maszyn u producenta dają gwarancję bezpieczeństwa.

Znalezisko tutaj:
https://www.wykop.pl/link/4710335/piloci-potwierdzaja-tezy-materialu-fotele-smierci-w-onet-pl/

#neuropa #wojsko #polska #lotnictwo #4konserwy