Wieści od zdrajcy ojczyzny i…

Wieści od zdrajcy ojczyzny i wroga polskości @Militarysta

– PSP chcą 32-48 F35 ale max na co mogą liczyć finansowo to 16 sztuk + 16 w opcji. O ile LM nie powie że mamy brać 32 minimum. To wtedy nasi wezmą. Z uśmiechem na ustach. Uśmiech ów znika jak okazuje się że lotnych mamy około 20-24 F-16 a combat redy ponoć jeszcze mniej. Mniej niż wyśmiewani Niemcy EF2000. No ale oni mają Luftwaffe w upadku a my mamy kwitnące SZ.

– MW niedługo kupi 3 lub 4 śmigłowce z jedynie słusznego zakładu. Trzysilnikowe śmigłowce w roku wyborczym. Wiatraki ponoć serio super ale nie dla Polaka – biedaka to.

– 4 kupione Biedahowki być może będą mniej bieda niż to się wydaje i może wcale nie trafią do 7eds… W końcu stać nas na mikrofloty wszędzie. Chrzanić biedę.

– Miecznik zdechł biedactwo

– MW modli się o U212 w leasingu a nawet coś tam próbuje działać w tym kierunku bo tak jakby nie mamy już okrętów podwodnych. Znaczy są ale nie podowodne. I w sumie jakby bardziej statki a mniej okręty.

– Orkany z najpolszych stoczni będą kosztować tyle co fregata rakietowa. Estymowany koszt modernizacji 3 trupów z wydłużaniem kadłubów itp to około 1mld PLN. Stać nas. Chrzanić biedę.

– kupimy drony z Izraela. Bo tak. Bo do tej stodoły wlazło ponad 200 i trza to opłacić. Bo w sumie nie płacimy jeszcze za nic jak Szwajcarzy ale będziemy. Stać nas. Zwłaszcza że jak to mówi Morawiecki i PGZ do WB „co ty tam szemrzesz ty K** prywaciarzu jeden?” no właśnie, nie będzie nam prywaciarz pluć w twarz więc kupimy 2x drożej i 2x gorzej. Stać nas.

– O dziwo RAK i Krab idą tak jak trzeba. Szok.

– Kryll zdechł biedactwo. Ale kiedy ogłoszą żałobę oficjalnie to nie wiem.

-Program Geparda jest zasłoną dymną w roku wyborczym że coś się robi z czołgami podczas gdy nie robi się w sumie nic żeby tą menażerię na poziomie lat 90tych (lub 80tych) zmodernizować. Tyle co wyremontowano całkiem sporo PT-91 i nieco T-72M1 ale bez modu. Amunicji dalej nie ma. Bo w sumie po co? Będzie remont z doposażeniem ale taki że ja bym to olał… Leopardów 2A4 zostało nam koło 40 sztuk – reszta wybebeszona w Bumarze lub niesprawna. Z 2A5 zaczyna się robić też wesoło. Poza tymi zalanymi w Wesołej sprawnych jest nieco ponad 80 sztuk. Z 247 Leopardów 2A4/A5 ostało się na chodzie około 120 sztuk. Brawo my.

– Leopard 2PL. Ujmę tak – hue hue hue poziom szamba wzbiera i wybije przed MSPO. Jak myślicie że WL dostaną te czołgi do końca 2021 to możecie zostać świadkami Jehowy bo uwierzycie we wszystko.

– Borsuka łapie obsuwę ale powstanie bo nie ma alternatywy. ZSSW-30 fajna jest ale ma drobne problemy z SKO – choć to usuną.

– Noteć. Myślicie że 2PL to szambo? Ależ nie, to perfumeria przy tym co się dzieje tutaj… Na razie program o statusie zapchanego toi-toja po meczu ŁKSu z Widzewem nie wybił spektakularnie ale jak już pisałem – poziom gównostanu musi sięgnąć pewnego progu by się przelać…

– Spike zaczęły trafiać w cele. Niby cud, niby kontrola jakości, niby jeden baran z drugi po prostu przeczytał w instrukcjach jaki wgrywać sof do jakiego CLU…po ponad roku przepychanek. No ale jest plusik.

– programy strzeleckie. Nie wiem bo mnie nie interesują. Ale ponoć MSBS fajny jest. Redakcja która mi płaci tak mówi ale nawet jakby nie płaciła to też bym miał taką optykę 😀

-pustelnik, karabela i inne takie. Javelin już nie jest na propsie ale dalej dzielnie lobbowany. Co jest dowiecie się jeden z drugim z nowego Frag Out!. Z wątku obok. Ale może nie być niczego bo IU MON chyba ma zaskoczenie że krajowy pirat jest, suprise motherfucker, kijową bronią ppanc i droga wsparcia. No kto by pomyślał nie? Generał Disco-Klenczon wciąż ma ejakulacje na widok FMG-148 bo my się grzeje ppanc z plot w głowie. Ale zawsze gotowy do promowania LM i zawsze blisko osób z nim związanych. Tak trzymać. Tak się wykuwają kolejni Żołnierze Wyklęci – tyle że przez resztę rodzajów SZ.

– Otokar – Brzoza tudzież była Barakuda. O tutaj to ktoś zdrowo zachlał w IU i WRiA. Albo ćpał dopalacze. No bo co jest lepsze od lekkiego i mobilnego niszczyciela czołgów na podwoziu kołowym który może strzelać NLOS np. Spike 2LR lub Spike NLOS? No oczywiście gąsienicowy niszczyciel czołgów na podwoziu niepływającym który jest słabo opancerzony ale może strzelać jedynie słusznymi pociskami Hellfire lub Brimstone – co gwarantuje że stodoła z czym w tym stylu: https://www.youtube.com/watch?v=Zwar09qcUAc będzie strzelać na 800-1500m ogniem bezpośrednim do wrażych tanków. Jak już proponuje nazwę tego cuda: „Praszczaj rodina” lub „bratnia mogiła dla czterech”.Oczywiście istnieje alternatywna sensowna koncepcja Otokara-Brzozy na podwoziu gąsienicowym pływającym z innymi ppk które też mogą strzelać NLOS ale ma jedną wadę – ppk nie sa z USA xD Więc nie przejdzie.

– Wisła cz.II zaorana. Nie będzie jej. Będzie za to Narew+ która zostanie „uwiślona”. Módlmy się za CAMM-ER a nie NASAMS…

– the last but not least. Zbliża się reforma SZ RP. Po wyborach ruszy. Potężna reforma z słabym budżetem ale IMHO słuszna – o ile jakieś tam bardzo szczątkowe informacje oddają jej sens. Bedzie kwiiik wtedy jak przy paleniu świń z ASF w Chinach.

#wojsko #militaria #wojskopolskie