Pamiętacie, że dzięki umowie…

Pamiętacie, że dzięki umowie z Airbusem, w Polsce miała powstać fabryka śmigłowców w okolicach Łodzi? No to po zaoraniu kontraktu i pomachaniu widelcem przed Francuzami, Węgry postanowiły podpisać umowę z Airbusem, która finalnie ma poprowadzić do utworzenia produkcji Caracali na Węgrzech. Bardzo się ciesze, że nasi „sojuszniczy” których tak bardzo bronimy przed całym światem wykorzystują nasze wspaniałe posunięcia.
Polak Węgier dwa bratanki!! Czołem Wielkiej Polsce!!

Jak poinformowali przedstawiciele rządu Węgier i Airbusa, w ramach programu rozwoju sił zbrojnych „Zrinyi 2026” utworzona będzie spółka z kapitałem państwowym, która początkowo ma koncentrować się na produkcji niektórych precyzyjnych części mechanicznych do śmigłowców Airbus. Z czasem, po osiągnięciu przez Węgrów zdolności do integracji systemów, współpraca ma zostać rozszerzona. Może to oznaczać, że w przyszłości na Węgrzech powstanie montownia śmigłowców Airbus.
Czytaj więcej na https://menway.interia.pl/militaria/news-fabryka-smiglowcow-airbus-na-wegrzech,nId,2739422#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

#neuropa #bekazprawakow #armia #wojsko #afera #lodz