19 lipca 2019 roku Abkhazian…

19 lipca 2019 roku Abkhazian Agencja Informacyjna Sieci (ANNA) opublikowała nagranie wideo z niedawnych ataków powietrznych Rosji i Syrii na pozycje i sprzęt bojowników w północnej Hamie.

Film pokazuje kilka ataków powietrznych, których celem są wyrzutnie rakiet bojowników, pojazdy, umocnione stanowiska i podziemne bunkry.

ANNA stwierdziła, że ataki udaremniły plan Hay’at Tahrir al-Sham (HTS) i jego sojuszników dotyczący przeprowadzenia nowego ataku naziemnego na pozycje Syryjskiej Armii Arabskiej (SAA) w północnej Hamie.

„Chcieli rozpocząć atak z silnym ostrzałem prowizorycznych rakiet Elephant. Ale przygotowania terrorystów były obserwowane z powietrza, a ataki powietrzne wystrzeliwuje się przeciwko nim” – powiedziała agencja.
Na początku tego miesiąca, HTS, wspierany przez grupy wspierane przez Turcję i frakcje związane z Al-Kaidą, próbował posuwać się naprzód w północnej części Hamy. Pomimo początkowego sukcesu, atak grupy terrorystycznej zakończył się poważną porażką.

Próba przeprowadzenia kolejnego ataku w tym samym rejonie wskazuje na to, że grupa terrorystyczna i jej sojusznicy nie są skłonni w najbliższym czasie zneutralizować sytuację.

Poniższy film :
#wojna #syria #bliskiwschod #rosja #wojsko #militaria